Magia Podróży

Podróże zawsze były moja pasją. Już jako kilkuletnie dziecko, na wakacjach u dziadków, wsłuchiwałam się w stukot kół dalekiego pociągu i odczuwałam bardzo mocną tęsknotę za nieznanym. Wyobrażałam sobie, że kiedyś wsiądę do takiego pociągu, który uwiezie mnie w odległe krainy, pozwoli poznać innych ludzi, inne zwyczaje, nowe ziemie i morza.

Podróżować można zawsze, jeśli tylko dopisują siły i zdrowie. Tylko od nas zależy, ile nowych miejsc i ludzi poznamy podczas takiego wyjazdu, dokąd nas zaprowadzi ta podróż, jaką przeżyjemy transformację. Bo pewnym jest, że z podróży wracamy zupełnie inni, niż na nią wyruszamy. Każda podróż jest podróżą przemienienia. Czasem trwa ono tylko tyle, co sama podróż, ale czasem utrzymuje się latami, inicjując nowe marzenia, nowe wyzwania, nowe potrzeby.

Już Mark Twain zauważył: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.”